Wpływ ChatGPT na branżę turystyczną

Idan Zalzberg

Jako internetowa firma turystyczna jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do potencjalnych postępów, jakie technologia AI może wnieść do naszej działalności i oferty produktowej.

Branża turystyczna jest idealnym kandydatem do integracji AI, biorąc pod uwagę ogromną ilość informacji związanych z planowaniem, rezerwacją i wyruszaniem w podróż. Firmy takie jak nasza posiadają znacznie więcej informacji niż przeciętny konsument może samodzielnie zarządzać.

Obsługujemy znaczne ilości informacji, gdy użytkownicy wyszukują i rezerwują u nas usługi związane z podróżami, gdy napotykają trudności i kontaktują się z naszymi centrami wsparcia. Przeanalizujmy kilka kluczowych obszarów, w których GPT może poprawić wrażenia z podróży:

  1. Generowanie treści: Jak wspomniano wcześniej, mamy dostęp do bogactwa informacji, które możemy wykorzystać, aby zapewnić konsumentom lepsze zrozumienie lokalizacji, pokoju hotelowego lub atrakcji. Agregując treści z różnych źródeł, w tym z naszej obszernej bazy danych recenzji, możemy prezentować użytkownikom zwięzłe, łatwe w zarządzaniu informacje. Możemy również personalizować treści, aby zaspokoić indywidualne zainteresowania, zamiast oferować podejście “jeden rozmiar dla wszystkich”.
  2. Wyszukiwanie w wysokiej rozdzielczości: Wyszukiwanie zakwaterowania lub atrakcji może stanowić wyzwanie. Chociaż strony internetowe starają się oferować najbardziej odpowiednie filtry i opcje, różne osoby mają unikalne potrzeby. Na przykład, użytkownik może być szczególnie zainteresowany “hotelami z co najmniej czterema różnymi zjeżdżalniami wodnymi”. Dzięki sztucznej inteligencji możemy tworzyć filtry, które konwertują dowolne zapytanie w zwykłym języku na wyszukiwanie w naszej obszernej bazie wiedzy w czasie rzeczywistym.
  3. Obsługa klienta: Szybkie i dokładne wsparcie ma kluczowe znaczenie w branży turystycznej, zwłaszcza gdy nieprzewidziane okoliczności pozostawiają użytkowników w martwym punkcie. Sztuczna inteligencja może wspomagać ludzkich agentów, przyspieszając czas reakcji, podsumowując kwestie i sprawdzając opcje. Gwarantuje to, że każdy problem zostanie rozwiązany szybko i skutecznie.
  4. Efektywność wewnętrzna: Nasz zespół spędza dużo czasu na zarządzaniu informacjami, co często obejmuje ręczne zadania, takie jak przeglądanie treści przesłanych przez użytkowników pod kątem obraźliwych lub rasistowskich materiałów. Automatyzacja tych przyziemnych, ale istotnych zadań, przynajmniej częściowo, pozwala nam skupić się na naszym głównym celu: zapewnieniu klientom najlepszych wrażeń z podróży w przystępnej cenie.

Powyższe przykłady to tylko kilka sposobów, w jakie sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować branżę turystyczną. Chociaż jesteśmy dopiero na początku tej podróży, już teraz jesteśmy podekscytowani możliwościami, które przed nami stoją.

Idan Zalzberg jest dyrektorem ds. technologii w firmie Agoda.

You may also like...